f t g m
Copyright 2019 - Custom text here

Dzień Papieski

W Dniu Papieskim 08-10-2017 w Samorządowym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Wadowicach Górnych z siedzibą w Wadowicach Dolnych został zorganizowany koncert ku czci Świętego Jana Pawła II, pod kierownictwem Leszka Gruszeckego. Jak mówi:

„Celem wieczornicy papieskiej jest uczczenie  jednego z największych Polaków, Karola Wojtyłę a później papieża Jana Pawła II, który dla nas jako katolików był i pewnie będzie długo wielkim autorytetem, ale i postacią bardzo ważną. Natomiast dla mnie jako Polaka i dla nas wszystkich był człowiekiem który po prostu dla nas, dla naszej ojczyzny zrobił niesamowicie dużo. Trudno To w tym momencie wymieniać jego zasługi. Dzisiejsza wieczornica przebiegała pod hasłem „Idziemy z nadzieją na przód” zaprezentowaliśmy krótko życiorys Jana Pawła II, ale przede wszystkim jego pielgrzymki do Polski których było 9 i zacytować motta które towarzyszyły tym wszystkim pielgrzymkom w czasie wizyty Jana Pawła II. Utwory prezentowane na scenie przez młodzież tylko i wyłącznie Wadowicką a więc z Gminy Wadowice Górne. Piosenki te były popularne. Były wykonywane na koncertach z udziałem Jana Pawła II. Te które były wykonywane w czasie pielgrzymek Jana Pawła II. Wiele z tych piosenek Jan Paweł II znał po prostu. Teksty i melodie z wielu z tych piosenek wykonywał publicznie na przykład barkę która bardzo kochał, to była jego chyba sztandarowa. Sztandarowy utwór, potrafił ją pięknie śpiewać. A propos młodzieży która występowała dzisiaj, to jak powiedziałem wcześniej to młodzież pochodząca z Gminy Wadowice Górne. Młodzież która uczęszcza do Gminnego Ośrodka Kultury i po prostu uczę ich gry na różnych instrumentach akordeon, klarnet, saksofon, perkusja, skrzypeczki, klarnety, instrumenty klawiszowe i po prostu swoje umiejętności prezentują na scenie. Także wiele dziewczyn wokalistek, które uczą się śpiewu występują w różnego rodzaju zespołach działających przy Gminnym Ośrodku Kultury.”

Po występie podziękowania złożyli Dyrektor SOKiR Zofia Midura, Sekretarz Gminy Włodzimierz Wawrzkiewicz, Przewodnicząca Rady Gminy Anna Niedbała.

 

Na zakończenie swoimi osobistymi przeżyciami z Janem Pawłem II podzielił się Józef Kagan. Przytoczył rozmowę z Ojcem Świętym, jak został zapytany przez papieża z skąd jest. Odpowiedział że z Wadowic, ale zaznaczył, że nie z papieskich. Wtedy Ojciec Święty powiedział: „koło Mielca ?”.